Huurders voelen inkomensafhankelijke huurverhoging duidelijk
Bron: Woonbond
8 oktober 2026
De inkomensafhankelijke huurverhoging hakt erin, blijkt uit een peiling onder leden van de Woonbond. ‘Nu hebben we nog 50 euro minder om van te eten.’
Minister Boekholt-O’Sullivan van Volkshuisvesting maakte vorige maand bekend dat het kabinet de inkomensafhankelijke huurverhoging wil verplichten. Alle huurders die meer verdienen dan de inkomensgrens krijgen dan een huurverhoging van maximaal vijftig of honderd euro per maand, afhankelijk van de huishoudsamenstelling en het inkomen.
Minder geld voor dagelijkse uitgaven
Een peiling onder Woonbond-leden over deze extra hoge huurverhoging levert een duidelijk beeld op: huurders voelen de huurverhoging financieel, en ze zijn er kritisch over dat inkomen daarbij een rol speelt. Maar liefst 85 procent van de deelnemers merkt duidelijk dat ze door de stevige huurverhoging minder overhouden in het huishoudbudget. Ze sparen minder, hebben minder geld voor dagelijkse uitgaven en bezuinigen op vaste lasten. ‘De boodschappen zijn al zo duur, en nu hebben we nog 50 euro minder om van te eten’, schrijft iemand.
Huurders maken zich zorgen
Het is ook een bron van zorgen, toont het artikel over de ledenpeiling in de nieuwe Huurwijzer, ledenmagazine van de Woonbond. ‘Vroeger stopte de inkomensafhankelijke huurverhoging na je vijfenzestigste, nu groeit die door. Ik maak me daar ernstig zorgen over aangezien we niet beschikken over een groot pensioen’, aldus een deelnemer.
Antwoord op 9 vragen
Naast de ledenpeiling lees je in Huurwijzer ook de wat en hoe van de inkomensafhankelijke huurverhoging. De maatregel moet zogenaamde ‘scheefhuurders’ aansporen om te verhuizen uit hun sociale huurwoning, en verhuurders meer geld opleveren. Is dat eerlijk? Wie moet die hogere huurverhoging betalen? En wat als het niet klopt? Huurwijzer beantwoordt 9 vragen.

